• 1 z 2
 

Habibi ORGANIKA - vybalancovaná denní potřeba vitamínů a minerálů, 10 kg

 

Vitamíny a minerály pro kažododenní podávání. Stopové prvky 100% v organické formě. Vyrobeno v ČESKÉ REPUBICE.

Dostupnost Skladem
1 990 Kč
1 776,79 Kč bez DPH
   
Značka HABIBI pro koně
Kategorie Krmiva pro koně
 

 

 

Charakteristika: Vitamíny a minerály pro kažododenní podávání. Stopové prvky 100% hrazené organickými formami. Vyvážené poměry vitamínu a minerálu přispívají k dobrému zdravotnímu stavu, zdravému vývoji rostoucích koní a zvládání záteže. Jsou duležité i pro zdravou kůži, srst i kvalitní kopytní rohovinu. Potřeba těchto živin stoupá zejména v období vyšší zátěže, březosti, kojení a růstu, onemocnění a přelínání. Pod-ávejte každodenně jako součást krmné dávky. K Habibi Organice je možné podávat další směsi Habibi dle individuální potřeby Vašeho koně. 

Složení:hydrogenfosforečnan vápenatý, uhličitan vápenatý,chlorid sodný, oxid hořečnatý, sójový olej, fenykl obecný, vojtěškové úsušky.

 

Analytické složky: vápník 17,4 %, fosfor 6,1 %, sodík 6,6 %, hořčík 3,1 %.                                      

 

Obsah doplňkových látek v 1 kg:

Stopové prvky: železo (doplněno chelátem železa a bílkovinných hydrolyzátů, 3b107) 1172 mg, měď (doplněna chelátem mědi a bílkovinných hydrolyzátů, 3b407) 825 mg, mangan (doplněn chelátem manganu a bílkovinných hydrolyzátů, 3b505) 1017 mg, zinek (doplněn chelátem zinku a bílkovinných hydrolyzátů, 3b612) 2521 mg, selen (doplněno inaktivovanými kvasinkami Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 obohacenými selenem, 3b810) 17 mg, jód (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým, 3b202) 51 mg;

Vitamíny, provitamíny a chemicky přesně definované látky se srovnatelným účinkem: vit.A (doplněno 3a672a) 300000 m.j.,  vit.D3(doplněno 3a671) 23000 m.j., vit.E (RRR-alfa-tokoferol) 6000 mg, vit.B1 225 mg, vit.B2 230mg, vit.C 1400 mg, biotin 225 mg, niacinamid 100 mg, kyselina listová 155 mg, Aminokyseliny, jejich soli a analogy: L-lysin 20 g, DL-methionin 5 g; Antioxidanty: BHA (1b320) 50 mg/kg, BHT (1b321) 50 mg/kg

 

Způsob užívání: Zamíchejte do zvlhčeného krmiva a podle potřeby dochuťte oblíbenou složkou potravy. Pokuď kůň odmítá novou chuť a aroma, začněte podáváním menších dávek v oblíbeném krmivu a zvlhčováním studenou vodou (teplá uvolňuje aroma více). Odmítání nových aromat a chutí je přirozená reakce koně na neznámé složky krmné dávky a Váš kůň potřebuje Čas na zvyknutí. Organika je určená ke každodennímu podávání. Pokud podáváte jako sezónní podporu přelínání, začněte minimálně 1 mesíc před začátkem přelínání. Pokud podáváte jako doplněk k jinému zdroji vitamínu a minerálu, např. k příkrmu granulí a krmíte např. pouze 40 % doporučené dávky granulí, pak doplníte Organiku v 60 % její doporučené dávky (dávka dle kategorie a koně viz. tabulka).

Uchovávejte v suchém a chladném prostředí, nevystavujte přímému slunečnímu záření! Papírové pytle skladujte v interiéru. Chraňte před vzdušnou vlhkostí.

Dávkování: 1 odměrka 50 ml = 

Mikroprvky 100% v organické formě – Bioplexy a Sel-plex (Alltech)  – vysoce využitelné a šetrné pro organizmus. Díky dobré využitelnosti není potřeba překrmovat - šetrné nejen pro organizmus, ale i pro životní prostředí.

  • Alltech Bioplex zinku (organický zinek)  a biotin zajistí pevnou pružnou kopytní rohovinu, bezproblémové přelínání a podpoří regeneraci kůže při oděrkách, podlomech a pokousání hmyzem.

  • Alltech Sel-plex (organický selen vázaný v kvasinkách) a vitamín E přispívají k ochraně všech buněčných membrán před volnými radikály – podpora imunity, svalové tkáně, reprodukce.

  • B-komplex představuje extra podporu i pro koně, kteří jsou oslabení a po nemocech nebo operacích.

  • Šetrný a vysoce kvalitní zdroj základních vitamínů a minerálů pro každodenní podávání.

  • Každodenní vybalancovaný přísun vitamínů a minerálů je základním předpokladem pro podporu přirozených obranných reakcí organismu koně v běžném životě i při zátěži (fyzická zátěž, nepřízeň počasí, infekce, alergeny, parazitózy, případné živinové disbalance dané oblasti nebo konkrétní krmné dávky).

  • Vhodné pro koně ustájené ve stáji i na pastvinách, vhodné a šetrné pro všechny věkové kategorie i pro různou zátěž – dle doporučeného dávkování.

 

Habibi - Organika získala v roce 2019 na výstavě For Horse v Praze nejvyšší ocenění Grand Prix. Děkujeme! 

Hmotnost 10 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: