Novinka DOPORUČUJEME Efekt lupa
 

Bioaktivní uhlí z Ráje, 5 l

 

Přírodní zázrak pro trávicí obtíže (zejména průjmy a konečníkovou vodu) u koní! 100% přírodní produkt, který na sebe váže toxiny a další škodlivé látky ze střev.

Dostupnost Skladem
270 Kč
241,07 Kč bez DPH
   
Značka RajProKone.cz s.r.o.
Kategorie Krmiva pro koně
 

NĚCO O NĚM:

Mleté, dřevěné, aktivní černé uhlí.  Bio aktivní černé uhlí není produkováno za účelem pálení, ale pouze za účelem využití ve výživě zvířat.

Bio aktivní uhlí má Adsorpční schopnosti, nikoli Absorpční. A v tom tkví jeho unikátní využití ve všech směrech jeho použití. A jaký je v tom rozdíl? 

ABSORPCE:  Se dá nazvat jako pohlcení, nebo-li vstřebání jedné látky druhou. Při absorpci však vstřebaná látka s absorbentem nemá pevné vazby a při cestě trávicím traktem může dojít k opětovnému uvolnění pohlcené látky zpět do okolí, což v případě toxinů je nežádoucí.

ADSORPCE:  Je přichycení cizorodé látky k povrchu adsorbentu. Toto navázání je velmi pevné a nedojde k pozdějšímu uvolnění např. toxinů zpět do střev. V praxi to znamená, že Biouhel při cestě zažívacím ústrojím vychytává - naadsorbuje přebytečnou vodu i s toxiny na svůj povrch a bezpečně vše odvede z těla ven. Bio aktivní dřevěné uhlí ma vynikající schopnost takto na sebe navázat střevní plyny, těžké kovy, jedy, chemické látky, ale Pozor (!) také antibiotika a jiná prospěšná léčiva, včetně probiotik! 

Upozornění ! Pokud kůň užívá léky nebo probiotika, je třeba mít na mysli, že bioaktivní uhlí nerozlišuje špatné a dobré látky v těle, ale váže na sebe úplně vše co se ve střevech vyskytuje, tzn. i léčivo a přidaná probiotika. Proto je v těchto případech nutná konzultace s veterinářem, zda-li je možné při užívání léčiv a probiotik brát i aktivní uhlí. Případně s jakým časovým odstupem po aplikaci léčiva / probiotik zvířeti, aby nedocházelo k jejich vyplavování z těla ven. Aktivní uhlí Biochar však nenarušuje přirozenou mikro flóru a mikro faunu zažívacího ústrojí, která je pevně uchycena na stěnách střev. Naopak odvodem např. toxinů, přebytečné vody a volných cizorodých bakterií upravuje prostředí střev na optimální.

Bioaktivní černé, dřevěné uhlí Biochar by měl mít po ruce v domácnosti každý chovatel koní, jako rychlou a účinnou pomoc nejen při akutních průjmech, ale také nečekaných situací, jako je např. pozření jedovaté chemikálie koněm, kterou ochutná při procházce. Pak záleží na každé minutě, a kde pak sehnat účinný adsorbér např. o víkendu brzo ráno? Použitelnost Biouhlu je neomezená, nepodléhá rozkladu, ani jej nenapadne hmyz, takže může ležet v domácnosti roky a být tak ihned po ruce. Pro tyto preventivní účely doporučuji zakoupit naše 600 g balení. 

 

PROČ PODÁVAT KONÍM?

 • aktivně na sebe váže toxiny a škodlivé látky
 • při akutních průjmech pomáhá do 12-24hod
 • snižuje plynatost při akutních stavech
 • prokazatelně snižuje kyselost zažívacího traktu
 • podporuje imunitní systém zvířat odstraňováním toxinů ze zažívacího traktu

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

 • PREVENCE: 35g uhlí ( cca 250 ml )  / 500kg hmotnosti koně / den
 • tato ozdravná kůra se doporučuje provádět 2x do roka po dobu 1 měsíce
 • AKUTNÍ FÁZE: 70g uhlí ( cca 250 ml )  / 500kg hmotnosti koně / den
 • podávejte po dobu max. 14 dnů!
 • celkovou denní dávku Bioaktivního uhlí rozdělte rovnoměrně do každé krmé dávky
 • Při akutním průjmu nepodávejte ihned po aplikaci biouhlí v krmivu zvířeti vodu nebo mu dejte jen malé množství na zapití. Velká dávka vody sníží adsorpční schopnost uhlí ve střevech.
 • Doporučujeme podávat min. 2x ročně, nejlépe jaro + podzim, při přechodu na pastvu/seno

BALENÍ:

 • 5-ti litrový sáček
Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: