Selevine, 600g

 

Tento skvělý doplněk kombinuje 3 základní komponenty nezbytné pro správné fungování metabolismu svalstva u koní - Selen, Vitamin E a  L-lysin. Doporučujeme jej podávat zejména pro koně v zátěži vytrvalostního charakteru, stejně jako pro starší koníky.

Dostupnost Skladem
468 Kč
406,96 Kč bez DPH
   
Kategorie Krmiva pro koně
 


Selen je jedním z nejúčinnějších antioxidantů, je mimořádně účinný i proti superoxidantům. Je nepostradatelný pro tkáňové dýchání a součástí enzymu glutathionperoxidázy. Jeho funkcí je ochrana červených krvinek i hemoglobinu před působením peroxidů, které souvisí s oxidačními radikály v krevní plazmě. Jedná se o účinnou ochranu před nekrózou jaterní i srdeční tkáně a svalovou dystrofií. Podobný účinek vykazuje i vitamin E. Bylo prokázáno, že tento vitamin zesiluje účinek selenu. Selen však nesnižuje nároky na přísun vitaminu E, ani jej v účincích nezastupuje. Biochemická aktivita a blízká vazba k vitaminu E vzájemně vytváří synergický efekt.

Vitamin E zabraňuje také tvorbě peroxidů mastných kyselin, zatím co selen se účastní jejich štěpení. Biochemické účinky této kombinace jsou velmi příznivé a vedou k podstatnému snížení koncentrace peroxidů ve všech tkáních. Sportovní koně jsou oxidačními radikály značně zatěžováni.
Volné oxidační radikály se dostávají do organizmu z vnějšího prostředí, ale převážně vznikají při zcela fyziologických procesech např. intenzivní svalovou a dechovou prací. Selen je pro ně tedy skutečně důležitý. Nedostatek vitamínu E často bývá jednou z příčin svalové myopatie u koní.Jeho nedostatek vede k narušení funkce buněčných mitochondrií. Ty hrají klíčovou roli v energetickém metabolismu (nejen) svalové buňky.

L -Lysin pro podporu pevnosti a pružnosti kolagenních vláken a cílenou ochranu svalové hmoty.

Použití selenu v organické formě je z metabolického hlediska velice výhodné, neboť selen přirozeně nahrazuje atom síry v sirných aminokyselinách. Ukládá se ve svalech jako selenomethionin, kde je využíván podle metabolických potřeb.


VHODNÉ:

 • pro všechny sportovní konně - zejména pro vytrvalostní koně
 • pro staré koně
 • pro koně náchylné na myopatii svalů

SLOŽENÍ:
  • L- lysine                                                                150 g
  • Vitamin E                                                               50 000 mg
  • Selen - organická forma                                        50 mg

  DOPORUČENNÁ DENNÍ DÁVKA:
  • 20 g denně pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg


  BALENÍ:

  • 600g

  Hmotnost 0.5 kg

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat hodnocení
  Nevyplňujte toto pole:
   
  Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.