Pro zimní měsíce... Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Echinaceový sirup, 1000ml

 

Síla přírody, to je Echinacea! Ideální je podávat ji v chladnějším období roku (od září do března). Skvěle posílí imunitu Vašich koní a ti tak díky ní snáze a lépe přečkají nepříznivé počasí. Vědecky prokázané účinky na posílení imunity, díky podpoře tvorby protizánětlivých bílých krvinek! Tento sirup je navíc obohacen o vysoký obsah vitamínu C, který zvyšuje odolnost organismu po celý rok, při jakékoli příležitosti.

Dostupnost Skladem
453 Kč
393,91 Kč bez DPH
   
Kategorie Krmiva pro koně
 


Bylinný sirup s obsahem  vitaminu C obsahující aktivní látky pro posílení funkce imunitního systému a zvýšení odolnosti organismu


Echinacea purpurea je domácí rostlinou na prériích Severní Ameriky. Odpradávna ji používaly k léčbě staré indiánské kultury a daly jí jméno sluneční klobouk. Pro vědu ji objevil Dr. Meyer koncem 19. století. Jméno echinacea je odvozeno od řeckého slova echinos, což znamená ježek. Echinacea purpurea připomíná svým květem naši dobře známou kopretinu. V praxi jsou používány extrakty ze suchých kořenů a nati nebo šťáva lisovaná z čerstvé nati, zpracované do formy sirupů i kapek.


Echinacea obsahuje pryskyřice, silici, glukózu, fruktózu, betain, inulin a echinocosid. Kořeny také obsahují množství cenných látek, především echinakosid, 1,5 % silice, inulin, polyiny, polyeny, mastné kyseliny, deriváty kyseliny kávové, pyrrolyzidinové alkaloidy, isobutylamidy, polysacharidy, třísloviny, steroly a flavonoidy. Z rostliny se získávají silice, ß-sitosterol, mastné kyseliny, fenolické látky (echinakosid), polysacharidy. Polysacharidová frakce extraktu zvyšuje nespecifickou imunitu a má výrazné protivirové a bakteriostatické účinky.


Echinaceu bychom mohli zařadit jako: adaptogen, antialergikum, antivirotikum, antirevmatikum, antioxidant, imunostimulátor, profylaktikum, spazmolytikum. Echinacea purpurea je účinnou bylinou pro podporu imunity a zvýšení odolnosti organismu, je často nazývána přírodním antibiotikem, protože se podobá svým působením penicilinu. Může potlačovat široké spektrum virů, bakterií a plísní. Stejně tak jako u penicilínu, záleží na tom, jak se organizmus k účinným látkám postaví s tím rozdílem, že tato léčba rostlinným přípravkem, je do jisté míry k organismu selektivní a šetrná. Echinacea obsahuje látku echinacein, který reaguje s enzymem hyalurinadázou, který vylučují mikrobi, aby snáze prošli tkání a způsobili infekci. Studie této látky naznačují, že je velmi efektivní ve snižování frekvence a závažnosti nachlazení.

Je zajímavé, že některé látky obsažené v Echinacee působí selektivně na zpomalování rozšiřování bakterií, narozdíl od jejich okamžitého zabití (všech) antibiotiky. Jiné složky zvyšují množství buněk zodpovědných za rozvoj spojující tkáně a tak pomáhají stimulovat vývin tkáně nové.
Jeden z mechanizmů působení Echinacei pracuje na mnoha úrovních a pomáhá tak tělu pomoci si samo - což je nejúčinnější a nejbezpečnější metoda.

SLOŽENÍ:

  • Třapatka nachová - Echinacea Purpurea extrakt                               12 000 mg
  • Ibišek súdánský - Hibisci flos extrakt                                                   7 200 mg
  • Kyselina L askorbová (vit. C)                                                               16 670 mg
  • Použité části - kořen, květ


DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA:

  • 30 ml/den pro koně o hmotnosti 550-600 kg


BALENÍ:

  • 1000ml lahev

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.