Biotin, 750g

 

Účinná regenerace a podpora růstu kopytní rohoviny. Tato směs je přesně vybalancovaná, a tak je možné již brzy pozorovat pozitivní výsledky. Výborný doplněk též pro koně, kteří mají problémy s kůží (např. při letních vyrážkách).

Dostupnost Skladem
502 Kč
436,52 Kč bez DPH
   
Značka DROMY
Kategorie Krmiva pro koně
 

KOMBINACE AKTIVNÍCH LÁTEK PRO TVORBU KOPYTNÍ ROHOVINY A PREVENCI  DERMATITID

Pokud chceme ovlivnit kvalitu kopyt, v první řadě musíme ovlivnit procesy v živých epidermálních buňkách. V krmném doplňku jsou zastoupeny složky, které podporují regeneraci buněk organismu a tím i kvalitu rohoviny.
Faktorů, které ovlivňují kvalitu rohoviny je celá řada. Vedle stáří koně sem patří i genetická dispozice, kvalita podkovářských služeb, prostředí ve kterém se kůň pohybuje, skladba krmné dávky, poranění a v neposlední řadě onemocnění a jejich léčba. Velmi důležitými prvky, které hrají významnou roli ve zdraví a kvalitě kopytní rohoviny je zinek a síra. Kromě kvality kopytní rohoviny ovlivňují zdraví a kvalitu kůže a srsti.
V přípravku je použit zinek v organické vazbě, který je v organismu nejlépe využitelný. Pro zlepšení kvality rohoviny kopyta je také vhodné podávání síry v její organické podobě, tj. nejlépe ve formě sirných aminokyselin methioninu a MSM. Síra je důležitou stavební látkou kopytní rohoviny a její nedostatek může být příčinou jejího zhoršení. Aminokyseliny obsažené v přípravku podporují metabolismus svalové tkáně (L-Lysin) a optimalizují kvalitu kopytní rohoviny (DL-Methionin, MSM).

U schvácených koní je také velmi důležité podpořit tvorbu zdravé rohoviny ihned po případném vyzutí kopyta, proto je v přípravku vysoký obsah biotinu 40 mg v DDD, který tento proces urychlí. Biotin se jako koenzym účastní reakcí látkové výměny, je nutný k syntetizování kyseliny L -askorbové, která se podílí na tvorbě kolagenu - podkožního cementu, který spojuje tělní buňky a hraje velmi důležitou roli při tvorbě kopytní rohoviny a srsti.

Kombinace biotinu, zinku, křemíku, mědi, sirných aminokyselin a antioxidantů se účinně podílí na eliminaci zánětlivých procesů kopyt a kůže - lamitis, dermatitis. Aditivování krmné dávky je vhodnou prevencí vzniku ekzému, zmírňuje alergické projevy u muchařů a koní náchylných k dermatitidám. Je ideální pro koně ohrožené akutním nebo chronickým schvácením (metabolické, mechanické příčiny).
Krmné doplňky je možné užívat i dlouhodobě jako prevenci recidiv. DROMY Biotin Plus využívá synergického efektu použitých látek, kdy se jejich účinek podporuje a násobí a aktivně zasahuje tam, kde ho je nejvíce potřeba

Nástup účinku se projevuje již v rozmezí dvou týdnů.


VHODNÉ:

 • pro optimalizaci kvality a podpory růstu kopytní rohoviny
 • jako podpora léčby laminitis – schvácení kopyt
 • při léčbě zánětu škáry kopytní
 • pro zmírnění alergických projevů u muchařů a koní náchylných k dermatitidám
 • na tzv. letní vyrážku


SLOŽENÍ:

 • DL- methionin                                              100 000 mg
 • MSM- methylsulfonylmethan                         60 000 mg
 • L- lysin                                                          40 000 mg
 • Zinek – organická forma                                20 000 mg
 • Vitamin C – Controlled Release                     20 000 mg
 • Vitamin E                                                        20 000 mg
 • D-biotin                                                            4 000 mg
 • Měď- chelátová forma                                       800 mg DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA:

 • 25 g denně pro koně o hmotnosti 550-600 kg (vmíchat do krmné dávky)

Zajistěte dostatečný přístup k čerstvé vodě.


BALENÍ:

 • 750g
Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.